Aspmyra på en høstkveld

Junker har forlatt treningsleiren

Her følger en uttalelse fra klubben angående Kasper Junker

Annonse:

Søndag kveld valgte Kasper Junker å forlate Glimts treningsleir og base i Spania. Saken har fått bred mediedekning og her følger klubbens uttalelse i forbindelse med saken.

"Vi mottok et bud på Kasper Junker fra en japansk klubb lørdag ettermiddag. Klubben har vurdert budet og på grunn av den korte tiden igjen til seriestart har vi ikke funnet budet interessant nok. Det er ikke aktuelt å selge Kasper Junker nå i vår. Det er for liten tid til å finne en erstatter. Det var vår hovedvurdering. 

Vi registrerer at han nå har forlatt treningsleiren i Spania. Det er selvfølgleig ikke akseptabelt. Vi og alle skjønner at Kasper ønsker seg ut på nye eventyr, men tilbudene må også være rett for klubben. 

Det gjøres nå løpende vurderinger fra klubbens side rundt denne saken"

Pressen vil ved alle henvendelser henvises til denne uttalelsen fra klubben, men kan om ønskelig ta kontakt med Vilde Hiller Rasmussen (902 39 678) eller Niklas Aune Johnsen (454 70 199)

Annonse fra Eliteserien: