– Jeg må være på mitt skarpeste i morgen

Etter tysk og italiensk motstand, venter franskmenn i fjerde runde av Champions League.

Annonse:

– Vi vet at det er et utrolig godt lag som kommer, et av de beste i Frankrike akkurat nå. Med andre ord er det et topp, topp lag som kommer hit, med gode fotballspillere, så det blir tøft. 

Laget Jens Petter Hauge snakker om er den franske klubben LOSC (Lille), fra den nordlige delen av landet som er viden kjent for sitt franske kjøkken, vin, kunst og mote - i tillegg til fotball. 

For tiden ligger LOSC som nummer to i hjemlig liga (Ligue 1), og i morgen tar de på seg sine røde, hvite og blå trøyer og går ut på Aspmyra, side om side ved Bodø/Glimt. 

Hør hele intervjuet med Jens Petter Hauge i 4-3-3. 

Høyt press og mye ball 

Hauge legger ikke skjul på at han trives i selskapet i Champions League.

– Champions League er en utrolig kul turnering. Det er noe jeg har vokst opp med, så det vekker også gode barndomsminner. Det er jo gøy å være en del av det nå. 

Så langt denne sesongen har han, ikke overraskende, notert seg for flere mål og assist både i nevnte turnering og Eliteserien.

– Jeg har alltids lyst på flere mål. Vi som lag kommer til utrolig mange sjanser, og jeg er involvert i mye rundt deres boks, så må jeg være på mitt skarpeste for å få et mål eller en assist. Jeg håper at jeg klarer å være i god form i morgen.

For med to tap og en seier fra tidligere runder, har Bodø/Glimt sikret seg tre poeng så langt, mens det franske laget har hatt det litt tyngre. De har tapt alle sine tre kamper, mot Real Betis, Galatasaray og Arsenal. 

Fredrik Sjøvold sørget for 1-0 til Bodø/Glimt på hjemmebane mot Dortmund i tredje runde. Nå har de nok en gang forberedt seg til en hjemmekamp mot tøff motstand. 

– Vi må gå i hundre, og presse høyt fra starten. Vi må være direkte, og vi er nødt til å få tak i ballen og bruke den når vi har mulighet til det. Jo mer vi må springe etter ball, jo verre blir det for oss å henge med i kampen. 

Tok poeng i hjemlig liga

Flere av Hauges lagkamerater har den siste tiden vært plaget med sykdom. Ifølge han selv er han i veldig fin form. 

Samtidig har han merket på at energien i laget har vært laber. 

– Det er tydelig at ulike virus har sittet godt i, men energien begynner å komme tilbake. Vi har tatt alle forholdsregler vi kan, og så satser vi på at de fleste skal være klar for kamp i morgen. 

Mens Bodø/Glimt slo Viking 3-2 på Aspmyra på fredag, kommer LOSC fra en seier mot franske Lens i sin hjemlig liga. Med andre ord har begge lag fått kjent på både adrenalin og en posjon motivasjon inn i tirsdagens oppgjør. 

– Vi må gå ut med en god energi og spille vår type fotball. Gjør vi det, er jeg sikker på at vi har store muligheter til å få en fantastisk kamp i morgen. 

Bilder fra treningen før kampen mellom Bodø/Glimt og Lille. Foto: Rune Larsen
Bilder fra treningen før kampen mellom Bodø/Glimt og Lille. Foto: Rune Larsen

 

Annonse fra Eliteserien: